Akce

Na území městské části Praha 2 jsou od 5. 1. 2022 umístěny na stávajících stanovištích nové nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Sběr olejů a tuků přešel do systému hl. m. Prahy. Pravidelnou obsluhu sběrných nádob bude nyní zajišťovat společnost Viking group, s. r. o. na základě smlouvy o spolupráci s hl. m. Prahou. Černé nádoby s růžovým víkem jsou zřetelně označeny polepem s návodem. Jsou uzamčeny, aby se zamezilo vhazování nepatřičného odpadu, ale také manipulaci s obsahem.

Nádoby jsou umístěny na níže uvedených stanovištích

Objednání nádoby zajišťuje vlastník nemovitosti nebo jím pověřený správce. Registrační formulář:  https://bio.praha.eu/formular/

Druhou  možností je obrátit se přímo na svozovou společnost, která s vámi vše potřebné zařídí. V Praze 2 je to Komwag, a. s., Perucká 10, Praha 2, tel. 236 040 022, obchod@komwag.cz.

Poskytnutí BIOpopelnice a zajištění pravidelného vývozu je od roku 2022 bezplatné.

Náklady se službou mohou vzniknout v případech objednání si vyššího počtu klíčů k nádobě nebo nadstandardní služby zanášky.

Co patří a nepatří do BIOpopelnice

webové stránky: https://bioodpad.praha.eu/

e-mail: bioodpad@praha.eu, komwag@komwag.cz

Zdroj: MHMP

Městská část Praha 2 se dlouhodobě potýká s nepořádkem na stanovištích nádob na tříděný odpad umístěných na veřejném prostranství. Nejhorší situace je na Vinohradech. Proto podporuje vlastníky nemovitostí, kteří si chtějí umístit nádoby na tento odpad do vlastního domu.

Nádoby na odpad, vč. obsluhy a likvidace odpadu jsou hrazeny hlavním městem Prahou. Stejně tak je zajištěna úhrada přistavení nádob ke svozu, pokud ho majitel domu bude požadovat. To znamená, že umístění nádob na tříděný odpad do domu je pro vlastníka nemovitosti zcela zdarma!

Podmínkou získání těchto nádob je:

1) nádoby musí být umístěny ve vnitřním vybavení domu (chodba, sklep, průjezd, dvůr apod.)

2) jsou určeny pouze obyvatelům domu (ne pro provozovny a živnosti, pokud v domě jsou)

3) žádat o nádoby může vlastník domu nebo jím pověřený správce

Pokud máte zájem o tuto službu, a jste vlastník nebo správce domu, obraťte se na Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 2 a to:

1) telefonicky na bezplatnou Infolinku Ulice Prahy 2 – 800 879 222

2) e-mailem  infolinka@praha2.cz  do předmětu napište „VNITŘNÍ SEPARACE“

3) písemně na adresu úřadu ÚMČ Praha 2, Odbor životního prostředí, nám. Míru 20, 120 00 Praha 2

4) formulář „Žádost o nové domovní stanoviště nádob na tříděný odpad“ je ke stažení na webových stránkách ÚMČ Praha 2 http://urad.praha2.cz/Odbor-zivotniho-prostredi-1

5) formulář "Žádost o změnu domovního stanoviště na tříděný odpad" je ke stažení na webových stránkách ÚMČ Praha 2 https://urad.praha2.cz/Odbor-zivotniho-prostredi-1

Všem majitelům domů, kteří se na odbor životního prostředí obrátí, poskytneme bližší informace k vyřizování žádostí.

Stránky

Návštěvníci

  • Celkový počet zobrazení všech stránek: 721177
  • Celkový počet zobrazení webu: 33951
  • Statistika od: 22.04.2021 - 19:19
 

Najdete nás i na

Kontaktujte nás

Adresa

Městská část Praha 2
Nám. Míru 20
120 39 Praha 2

Tel: 236044246, 236044215

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.